درخواست های ارتباط
جستجو تنظیمات
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم تنظیمات
 • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
 • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

WAN LINK Load Balance فورتی گیت

0 نظرات
همراهان گرامی یکی از چالش های شبکه ایجاد لود بالانس یا به اصلاح تعادل بار لینک های اینترنت می باشد و حال به معرفی راهکار loadbalance فورتی گیت براساس الگوریتم های معرفی شده میپردازیم.

متد Bandwidth
1


این یک متد ارسال مسقیم از توزیع بار روی مقداری از پکت ها است که از طریق اینترفیس ها عبور می کنند. یک مقدار با عدد صحیح می باشد که به هر اینترفیس یک وزن اختصاص داده شده است. این وزن ها برای محاسبه درصد کل پهنای باند که به اینترفیس وارد می شود استفاده می شوند. مثال :2 تا اینترفیس داریم ، •وزنی که به اینترفیس اول اختصاص داده شده است 5 می باشد چون یک اتصال 5MB است. (هیچ دلیلی برای هماهنگ بودن مقدار وزن و قابلیت اتصال ندارد. این فقط یک راه ساده برای متوجه شدن در این مثال می باشد.) مقدار وزنی که به اینترفیس دوم اختصاص داده شده است 3 می باشد چون یک اتصال 3MB است. وزن کلی 8 می باشد پس اینترفیس اول 58 (63%) و اینترفیس دوم 38 (38%) ترافیک دریافت خواهد کرد.

الگوریتم session


2


الگوریتم session مشابه الگوریتم bandwidth می باشد که از مقدار صحیح برای اختصاص دادن وزن به هر اینترفیس استفاده می کند. تفاوت این الگوریتم در این است که چیزی که در این الگوریتم اندازه گیری می شود تعداد session های connected می باشد نه تعداد پکت هایی که از طریق اینترفیس در جریان هستند.

الگوریتمSpillover


3


الگوریتمSpillover متدی است که در آن یک threshold برای یک اینترفیس (در Kbps) تنظیم شده است و اگر مقدار ترافیک از آستانه پهنای باند بیشتر شود هر ترافیک پهنای باندی بیش از آن به اینترفیس دیگر فرستاده می شود.ممکن است در هنگام تعریف یک آستانه تنها در گرفتن ترافیک خروجی آسان باشد اما باید در این رابطه دو واقعیت را در نظر بگیرید.
 1. یک درخواست ساده از یک اینترفیس خارج می شود می تواند با داده های قابل توجهی که از یک مسیر دیگر به عقب بازگشته اند پاسخ داده شود.
 2. اتصالات اینترنت با پیکربندی های متفاوتی عرضه می شوند، بسیاری سطوح متفاوتی از قابلیت های پهنای باند بین دانلود و آپلود را دارا می باشند.
به همین دلایل، فورتی گیت اجازه تنظیمات آستانه پهنای باند هم برای ورودی و هم خروجی را می دهد.

الگوریتم Source-destination IP


4


الگوریتم Source-destination IP تلاش می کند که ترافیک را بین اینترفیس هایی که شامل اینترفیس های virtual WAN می باشد به طور مساوی تقسیم کند. این الگوریتم از ترکیب آدرس IP های منبع و مقصد به عنوان راهی برای مرتب کردن ترافیک استفاده می کند.
مثال:
 • ای پی 10.10.10.10از یک اینترفیس به 1.1.1.2 فرستاده می شود
 • همچنین ترافیک بعدی از 10.10.10.10 به 1.1.1.2 از اینترفیس یکسان خارج می شود.
 • و Sessionبعدی برای اتصال از طریق WAN می تواند یکی از حالات زیر باشد:
 • ای پی10.10.10.2 به 1.1.1.2 می رود
 • ای پی 10.10.10.10 به 1.1.1.15 می ر ود
هر کدام از اتصالات در session بعدی، حتی اگر با آدرس IP مبدا یا مقصد هماهنگ باشند یا با هیچ کدام هماهنگ نباشد. ترافیک با ترکیب یکتای بعدی از آدرس های مبدا و مقصد از طرف دیگر فرستاده خواهد شد. مانند یک ترافیک و ترکیب جدید در خواهد آمد.

نویسنده:فرشید دشتی
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

  برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

  arrow