نکته :: روش های مانیتور کردن پهنای باند در Pfsense
درخواست های ارتباط
جستجو
  لیست دوستان من
  صندوق پیام
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
  صندوق پیام
  رویدادها
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
  همه رویدادهای من
  تخفیف های وب سایت
  همه تخفیف ها

  عضویت در

  کانال تلگرام

  توسینسو

  اطلاعات مطلب
   مدرس/نویسنده
   محمد عابدینی
   امتیاز: 77471
   رتبه:10
   413
   172
   21
   587
   سلام دوستان مدیر سایت mabedini.ir هستم. از سال ۱۳۸۱ با سیستم عامل های مبتنی بر BSD کار کردم. مقالات و فیلم های آموزشی در زمینه BSD تهیه کردم. یکی از سیستم عامل های مورد علاقه من OpenBSD است. عاشق کار با سیستم عاملهای متن باز عاشق کار با خط فرمان. پروفایل کاربر

   روش های مانیتور کردن پهنای باند در Pfsense

   تاریخ 7 ماه قبل
   نظرات 0
   بازدیدها 134
   سلام به همه کاربران سایت tosinso در این نکته آموزش قصد دارم به صورت خلاصه در مورد ابزارهای مانتور کرد پهنای باند که در pfsense موجود است با شما دوستان عزیز صحبت کنم. برخی از این ابزار به دلیل دسترسی به دیسک برای خواندن و نوشتن دیتا در ورژن nanoBSD وجود ندارد.

   برنامه شماره یک pftop:
   این برنامه در بیس نصبی وجود دارد و شما می توانید هم آنرا از طریق منوی کنسول راه اندازی کنید و هم در صورتی که با استفاده از ssh به سیستم وارد شده اید با استفاده از فرمان pftop وضعیت رولهای و پهنای باند خود را مشاهده کنید.

   برنامه شماره دو iftop:
   این برنامه یک برنامه نصبی است که باید آنرا ابتدا نصب کنید و برای راه اندازی آن فرمان زیر را اجرا کنید:
   iftop -nNpPi em0
   
   در این فرمان فرض شده است که نام کارت شبکه شما em0 است. سویچ n باعث می شود که جستجور اسمی انجام نشود و سویچ N برای عدم تبدیل نام شماره پورتهاست. برای بردن کارت شبکه در حالت promiscuous از سویچ p استفاده کنید.

   برنامه شماره سه trafshow:
   این برنامه را شما باید از طریق سیستم بسته های FreeBSD در pfsense نصب کنید. این برنامه خروجی لحظه را برای شما نمایش میدهد.

   برنامه شماره چهار Built-in Graphs:
   در ساختار فایروال pfsesne قابلیت نمایش گرافی خروجی ها وجود دارد که در این بخش می توانید از آن برای نمایش وضعیت پهنای باند هم به صورت لحظه ای استفاده کنید برای این کار به بخش Status > RRD Graphs وارد شوید.

   برنامه شماره پنج BandwidthD:
   این برنامه را شما می توانید از ساختار بسته ها در pfsense به مسیر System > Packages نصب کنید و از طریق زیر منوی Diagnostics > BandwidthD به برنامه دسترسی داشته باشید.

   برنامه شماره شش Darkstat:
   این برنامه را هم شما می توانید از طریق سیستم بسته های در pfsense نصب کنید و با استفاده از منوی Diagnostics > darkstat به آن دسترسی داشته باشید.


   برچسب ها
   مطالب مرتبط

   در حال دریافت اطلاعات

   نظرات
   هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید