درخواست های ارتباط
جستجو تنظیمات
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم تنظیمات
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

روش های مانیتور کردن پهنای باند در Pfsense

0 نظرات
سلام به همه کاربران سایت tosinso در این نکته آموزش قصد دارم به صورت خلاصه در مورد ابزارهای مانتور کرد پهنای باند که در pfsense موجود است با شما دوستان عزیز صحبت کنم. برخی از این ابزار به دلیل دسترسی به دیسک برای خواندن و نوشتن دیتا در ورژن nanoBSD وجود ندارد.

برنامه شماره یک pftop:
این برنامه در بیس نصبی وجود دارد و شما می توانید هم آنرا از طریق منوی کنسول راه اندازی کنید و هم در صورتی که با استفاده از ssh به سیستم وارد شده اید با استفاده از فرمان pftop وضعیت رولهای و پهنای باند خود را مشاهده کنید.

برنامه شماره دو iftop:
این برنامه یک برنامه نصبی است که باید آنرا ابتدا نصب کنید و برای راه اندازی آن فرمان زیر را اجرا کنید:
iftop -nNpPi em0
در این فرمان فرض شده است که نام کارت شبکه شما em0 است. سویچ n باعث می شود که جستجور اسمی انجام نشود و سویچ N برای عدم تبدیل نام شماره پورتهاست. برای بردن کارت شبکه در حالت promiscuous از سویچ p استفاده کنید.

برنامه شماره سه trafshow:
این برنامه را شما باید از طریق سیستم بسته های FreeBSD در pfsense نصب کنید. این برنامه خروجی لحظه را برای شما نمایش میدهد.

برنامه شماره چهار Built-in Graphs:
در ساختار فایروال pfsesne قابلیت نمایش گرافی خروجی ها وجود دارد که در این بخش می توانید از آن برای نمایش وضعیت پهنای باند هم به صورت لحظه ای استفاده کنید برای این کار به بخش Status > RRD Graphs وارد شوید.

برنامه شماره پنج BandwidthD:
این برنامه را شما می توانید از ساختار بسته ها در pfsense به مسیر System > Packages نصب کنید و از طریق زیر منوی Diagnostics > BandwidthD به برنامه دسترسی داشته باشید.

برنامه شماره شش Darkstat:
این برنامه را هم شما می توانید از طریق سیستم بسته های در pfsense نصب کنید و با استفاده از منوی Diagnostics > darkstat به آن دسترسی داشته باشید.


برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow