Loading…

جزیره فایروال و تجهیزات امنیتی

ارسال کننده: yek_mosafer2000
Update, Backup & Security رمز موفقیت ادمین و پایداری شبکه
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: دوره آموزشی تصویری Kerio Control قسمت پنجاه و چهارم : تنظیمات پروکسی سرور
هنگامی که تکنولوژی NAT در کریو کنترل به صورت مستقیم و یا به اصطلاح non-transparent کار می کند و تمامی کلاینت ها از این طریق به اینترنت وصل می شوند . در اینجا توجه داشته باشید که پروکسی سرور برای پرتکل هایی نظیر HTTP و HTTPS و FTP کار می کند و پشتیبانی از پروتکل SOCKS را ندارد . همچنین توجه داشته باشید که استفاده از پروکسی سرور در حالت یک non-transparent سبب می شود تا فیلتر ها روی اتصالات HTTPS کار نکنند .

تنظیمات پروکسی سرور


1- در بخش administration interface بروید به Proxy Server
2- انتخاب Enable non-transparent proxy server ( به صورت پیش فرض HTTP proxy server در کریوکنترل با پورت 3128 کار می کند )
3- فعال بودن یک تانل بر روی TCP پورتی که استاندارد نیست ( برای مثال , اتصالاتی که به صورت دسترسی راه دور کریو کنترل در اینترنت از شبکه محلی شما انجام می شود ) و انتخاب Allow tunnelled connections to all TCP ports ( این ویژگی فقط برای HTTPS کارایی دارد ، شما می توانید همیشه دسترسی HTTP را روی هر پورتی به صورت non-transparent proxy تعریف کنید )
4- کلیک Apply

اموزش کریو کنترل به روش احمد توسلی


تنظیمات مرورگرها


برای ارتباطاتی که مطابق با non-transparent proxy server هستند شما نیاز دارید که برای مرورگرهای کلاینت ها تنظیمات را انجام دهید .
  • تنظیمات مرورگرها به صورت دستی : نوشتن IP ادرس ها و DNS و پورتی که برای پروکسی سرور تعریف شده است ( پیش فرض در کریو کنترل 3128 ) در بخش تنظیمات پروکسی سرور هر مرورگری انجام شود
  • در کریو کنترل انتخاب Proxy Server و انتخاب مدی که می تواند پروکسی را خودکار توسط یک اسکریپت به صورت Kerio Control non-transparent proxy server انجام داد و حالا تنظیمات زیر را دنبال کنید :
  • http://192.168.1.1:3128/pac/proxy.pac
    
در 192.168.1.1 در واقع IP ادرس کریوکنترل با ادرس پورت 3128 برای پروکسی سرور تعریف شده است .
  • در کریو کنترل و Proxy Server و انتخاب مدی که توسط یک اسکریپت تنظیمات خودکار انجام می شود Allow browsers to use configuration script automatically via DHCP server in Kerio Control بر روی تمامی مرورگرها باید تیک Automatically detect settings فعال باشد .
توجه : تنظیمات به صورت خودکار ممکن است چندین ساعت طول بکشد و مرورگرها باید درخواستی را برای تنظیمات جدید انجام دهند .

کریو کنترل


Forwarding to parent proxy server


یک parent proxy server برای non-transparent proxy traffic و چک آپدیت ها ، آپدیت Sophos ، آپدیت دانلود ها و اتصال آنلاین کریو کنترل به دیتابیس های آن انجام می شود .

1- در administration interface و بروید به Proxy Server
2- انتخاب Use parent proxy server
3- نوشتن IP address و DNS name که مطابق با parent proxy server در فیلد Server
4- انتخاب یک port number از جدول
5- اگر شما از یک سرویس دهنده سرویس های احراز هویت دارید انتخاب گزینه Parent proxy server requires authentication را انجام دهید

کریو کنترل

سایر مطالب این گروه
دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

برای ارسال نظر وارد شوید.

Countdown